koniec Kanada – Slovensko
6:3
(2:1, 1:0, 3:2)
Komentuje: Filip Kosnáč

Slovenskí hokejisti vypadávajú vo štvrťfinále Majstrovstiev sveta 2024 v Česku, keď sme v Prahe favorizovanej Kanade podľahli po výsledku 3:6. Mali sme veľmi zlý vstup do zápasu, keď sme rýchlo inkasovali dva góly od McCana a Duobisa, od tej chvíle sme už len neustále doťahovali. Síce sme ešte znížili v prvej tretine vďaka šťastnému zásahu Cehlárika, ale v druhej tretine navrátil Kanade dvojgólové vedenie Paul. V tretej tretine sme v krátkom slede dvakrát inkasovali od Guenthera a Taneva, následne sa nám už podarilo len zjemniť prehru presnými zásahmi Kelemena a Hrivíka. Postup Kanady však v našej hre bez brankára spečatil druhým gólom v zápase Paul. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás znoova nabudúce!

59:53
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Miloš Kelemen – 2 min., nešportové správanie.

59:53
Aj frustrácia sa už prejavuje na našej strane v úplnom závere, ktorá znamená zbytočnú roztržku pri striedačkách.

59:10
Kanada dala gól! V tejto chvíli však Kanada definitívne spečaťuje svoj postup do semifinále, keď perfektný lob NICKA PAULA skončil v našej opustenej bráne, keďže ho ani rukavicou nedokázal zachytiť Slafkovský! Bez asistencie

58:26
Kanaďania to vyskúšali trafiť do našej prázdnej brány z vlastného obranného pásma, ale píska sa zakázané uvoľnenie.

58:01
Binnington si poradil s nahodením Cingela, ale aspoň sme získali vhadzovanie v útočnom pásme.

57:09
Už riskujeme v hre bez brankára a v tejto chvíli hráme presilovú hru 6 na 4!

56:57
Oddychový čas pre tím Slovensko.

56:57
Slovensko dalo gól! Tak podarilo sa nám využiť veľký darček od Kanaďanov, ktorí nám dali šancu hrať presilovú hru 5 na 3 a aj keď sa nám v nej dlho nedarilo, tak nakoniec sa nám podarilo vyšachovať kanadskú defenzívu vynikajúcou kombináciou, na ktorej konci bol do poloprázdnej brány zakončujúci MAREK HRIVÍK z pravej strany! Asistencie: Hudáček, Nemec

55:42
Vylúčenie v tíme Kanada:
Connor Bedard – 2 min., nešportové správanie.

55:42
Michael Bunting – 2 min., hákovanie.

55:27
Bedard našiel Buntinga pred Hlavajom, ale ani on vo veľkej príležitosti neuspel a slovenský brankár dokázal puk prikryť!

54:14
Ďalšia veľká kanadská príležitosť, keď Mercer nebezpečne nahadzoval puk spoza brány a nakoniec Severson mohol tvrdo páliť z pravej strany, ale Hlavaj opäť čaruje a zatiaľ nedovolil Kanade pridať šiesty gól!

53:26
Kanaďania nám vypichli puk v obrannom pásme a Guenther naservíroval puk na ľavú stranu Paulovi, ktorého zakončenie však skvelým zákrokom zlikvidoval presúvajúci sa Hlavaj!

52:07
Brandon Tanev – 2 min., sekanie.

52:07
Juraj Slafkovský – 2 min., držanie.

49:43
Žiaľ nevieme sa dostať spod kanadského náporu inak ako len za cenu zakázaného uvoľnenia, preto sa bude vhadzovať pred Hlavajom.

49:14
Dokázali sme zblokovať Oleksiakovu strelu, ale Kanada sa opäť dostáva do tlaku, aj keď má stále komfortný trojgólový náskok.

47:08
Slovensko dalo gól! Ale predsa len ešte máme vykresanú iskierku nádeje, keď MILOŠ KELEMEN z pravého kruhu zakončil presnou strelou do ľavého horného rohu náš rýchly protiútok a nedal žiadnu šancu Binningtonovi! Asistencia: Regenda